Neden SIRENA ?

SIRENA sadece bir elektrik süpürgesi değildir. Teknolojinin geldiği son noktada dizayn edilen su bazlı filtreleme sistemi, SIRENA’yı diğerlerinden üstün kılmaktadır. SIRENA, doğada olduğu gibi, filtre sistemi olarak “SU” kullanmaktadır. Ayırıcı teknolojisi, çekilen tozun su içine hapsedilmesini sağlamakta ve dışarı çıkmasnı engellemektedir. Bilindği gibi ıslanmış toz havada dolaşamaz. Evinizin içindeki kirli hava, su ile yıkanarak, temiz hava olarak evinize geri döner. SU, toz torbaları ve filtreleri gibi asla tıkanmaz ve SIRENA’nın çekiş gücü düşmez.
SIRENA İLE BİR DAHA TOZ TORBASI ALMANIZ GEREKMEZ !
Sirena, sessiz çalışma modunda evinizde havada dolaşan toz ve kötü kokuları yok edecektir. Sirena'nın özel üretilmiş kokularını (Fragrance) kullanarak evinizin havasını tazeleyebilir ve evinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Ocean Breeze ürününü kullanarak evinizdeki yemek, sigara, evcil hayvan kokularını yok edebilirsiniz. Hatta Fragrance paketindeki okaliptus yağını kullanarak daha rahat nefes almanızı sağlayabilirsiniz.


Süpürgeler, Emiş Gücü ve Hava Akışı

Elektrik süpürgesi firmaları genellikle emiş gücünden bahsederler. Peki, temizliği yapan emiş gücü müdür? Cevap: Hayır !
Temizleme verimliliği hava akışından gelmektedir, emiş gücünden değil. Süpürgenizin hava akışı kesildiği zaman sadece süpürüyormuş gibi görünmesine rağmen hiç bir temizleme kabiliyeti kalmayacaktır. 


Toz Torbalı ve Filtreli Süpürgeler

Toz torbalarındaki ya da filtrelerdeki hava geçişini sağlayan gözenekler, makineniz ile çektiğniz tozlarla çok hızlı bir şekilde tıkanmaktadır. Tıkanan gözenekler hava akımını azaltacak ve bu da makinenizin çekiş gücünü düşürecektir. Hava akımı ne kadar düşerse makinenizin temizlik kabiliyeti ya da çekiş gücü de okadar düşük olacaktır.
Bakteriler ve mikroplar karanlık, ılık ve pis ortamlarda büyüyerek çoğalırlar. Toz torbası, haznesi ya da filtresi kullanan cihazlar, her temizliğinizde biriken bu bakterileri ve mikropları soluduğunuz havaya geri püskürtmektedirler.
Bu, özellikle Alerjisi ve Astımı olanlar ile nefes darlığı çekenler için çok tehlikeli ve zararlıdır.


Torbasız ve Toz Hazneli  Süpürgeler

Torbasız ve toz hazneli elektrik süpürgeleri de sadece filtreleri kullanarak, toplanan tozları ve pislikleri yakalamaya çalışırlar. Ancak bu filtreler de diğer toz torbaları ya da filtreler gibi çok hızlı tıkanırlar. Hava akımı ne kadar düşerse makinenizin temizlik kabiliyeti ya da çekiş gücü de okadar düşük olacaktır. Filtreler ne kadar sık değiştirilse de, her temizliğinizde biriken bu bakteri ve mikroplar soluduğunuz havaya geri püskürtülür. Bu, özellikle Alerjisi ve Astımı olanlar ile nefes darlığı çekenler için çok tehlikeli ve zararlıdır.